Sursa foto: Profimedia

Nemulțumire la Real Madrid, după remiza cu Manchester City: ”Se simte ca un eșec!”

Real Madrid - Manchester City, capul de afiș al serii în sferturile de finală UEFA Champions League, s-a încheiat la egalitate, scor 3-3.

Returul sferturilor de finală se dispută săptămâna viitoare, 17 aprilie, pe Etihad, la Manchester.

Federico Valverde (25 ani) a închis tabela pe Santiago Bernabeu, dar rezultatul nu l-a mulțumit pe mijlocaș. Acesta a dezvăluit, la flash-interviu, că remiza, 3-3, se simte la fel ca eșecul usturător de anul trecut, din semifinalele competiției, 0-4.

”Golul îți dă un pic de încredere pentru retur. Acest egal se simte ca anul trecut, se simte ca o înfrângere. Fanii au fost alături de noi în fiecare minut, toți am tras pentru același obiectiv.

Ne-am odihnit puțin și ăsta a fost un lucru rău. Am încetat să presăm puțin pentru că eram obosiți, iar ei au jucători foarte buni. Trebuie să avem ”foamea” de a merge mai departe!”, a declarat Federico Valverde, citat de Marca.