"La pauză le-am spus că jocul este unul ciudat". Lionel Scaloni, după eșecul istoric împotriva Arabiei Saudite

Argentina a pierdut în mod surprinzător primul meci de la Cupa Mondială din Qatar, scor 1-2, împotriva Arabiei Saudite.

Înfrângerea Argentinei, care este considerată una dintre favoritele câștigării Mondialului din acest an, a venit ca un adevărat șoc pentru toată lumea, iar Lionel Scaloni a oferit prima sa reacție. Selecționerul "Pumelor" a recunoscut că s-a așteptat la un rezultat neașteptat, ținând cont de cum s-a desfășurat prima repriză.

“Ştiam cum joacă Arabia Saudită. Am pregătit meciul pe ideea că linia defensivă a lor va sta sus. Au fost ofsaid-uri la milimetru. Aşa este cu noua tehnologie.

Au fost faze foarte rapide, cu mingi pe care le-am avut în posesie şi le-am pierdut. Este greu să digerăm această înfrângere. Au marcat două goluri foarte rapide.

Este o zi tristă, dar trebuie să câştigăm următoarele două meciuri. La pauză le-am spus că jocul este unul ciudat. Un gol poate să schimbe totul şi aşa s-a întâmplat. Încă nu am vorbit cu jucătorii”, a spus Lionel Scaloni, potrivit marca.com.