Sursa foto: Getty Images

Stefano Pioli s-a enervat după eliminarea lui Milan din Cupă și și-a pedepsit jucătorii

AC Milan a fost eliminată în optimile de finală ale Cupei Italiei, după 0-1 cu Torino, cu un gol marcat în prelungiri. Tătărușanu a fost integralist la milanezi.

Stefano Pioli a fost extrem de nervos după meci și și-a pedepsit jucătorii. Antrenorul i-a obligat să rămână în cantonamentul de la Milanello, unde au și dormit, potrivit publicației La Gazzetta dello Sport.

Astfel, fotbaliștii nu mai fac nicio "pauză" după jocul cu Torino și au rămas în cantonament să se pregătească pentru partida din Serie A, cu Lecce.

Ceea ce l-a enervat rău pe Pioli a fost faptul că echipa sa nu a reușit să facă mai nimic, deși adversarii aveau un jucător mai puțin pe teren, din minutul 50.

"Ne-am grăbit, încercând șutăm de la distanță și să centrăm, decât să le desfacem defensiva. Este o mare dezamăgire, nu putem nega asta", a spus Pioli.

În campionat, după 2-2 cu Roma, Milan se află la 7 puncte în spatele liderului Napoli.

Miercuri, pentru Milan urmează confruntarea cu marea rivală, Inter, din Supercupa Italiei, care se va desfășura la Riyadh.