Băluţă a marcat singurul gol al meciului în minutul 43, la cinci minute după ce moldovenii au rămas în zece în urma eliminării lui Bordeianu.

Gazdele au început curajos, dar şutul lui Andrei Ivan a fost reţinut de Iliev. Măzărache nu a profitat de o centrare excelentă a lui Băluţă şi scorul a rămas neschimbat.

În minutul 38, oaspeţii au rămas în zece. Marcel Bârsan i-a dat roşu direct lui Bordeianu, pentru că l-a călcat pe Zlatinski.

Golul alb-albaştrilor a venit cinci minute mai târziu. Băluţă a trecut uşor de fundaşii adverşi şi l-a învins pe Iliev.

Moldovenii nu au fost periculoşi nici în repriza a doua. Ivan a încercat să finalizeze o acţiune personală, dar a tras pe lângă poartă. Nici Surugiu nu a fost mai inspirat, preferând să tragă la poartă, deşi Nuno Rocha era liber în careu.

S-a terminat 1-0, iar Craiova are 20 de puncte după zece etape şi este la egalitate cu Steaua în vârful clasamentului.

În runda următoare, oltenii joacă în deplasare cu Steaua, în timp ce FC Botoşani are meci acasă cu Dinamo.