Roş-albii au avut o primă repriză de coşmar în Ucraina, în care Savenko a văzut cartonaş roşu în minutul 25. După greşeli mari comise în apărare, Dinamo era condusă cu 9 goluri la pauză, 19-10, şi a mai pierdut un om în repriza a doua. Alin Şania a iesit de pe teren grav accidentat după ce a primit un cot în tâmplă.

Sajad Esteki a fost cel mai bun marcator al campioanei României, cu 12 goluri, Dinamo reuşind să joace mai bine în repriza secundă, pe care a şi câştigat-o de altfel, cu 17-16.

Meciul s-a terminat cu scorul de 35-27, iar Dinamo şi-a luat adio de la calificare.Bucureştenii ocupă locul 4, cu doar 6 puncte după 8 meciuri jucate în grupa D, din care vor merge mai departe doar primele două clasate.

Dinamo mai are, însă, două meciuri de jucat.