Partida a început cu emoţii pentru decarul Alibec, care s-a resimţit după o lovitură la coapsă. Ivan i-a pasat lui Enache, care a deschis scorul încă din minutul 5. Imediat, Ivan a marcat în urma unei acţiuni personale. Gruzinii au avut o bară, prin Tugushi.

Alibec a fost aproape de a-l învinge pe portarul Kvaşhvadze, din lovitură liberă. Repriza s-a încheiat după ce atacantul Astrei a reuşit o bijuterie de gol.

Partea a doua a început cu o nouă fază spectacol cu Mihai Răduţ în prim plan. Florin Tănase a finalizat şi el cu gol o acţiune plecată de la Ropotan şi continuată de Răduţ. Intrat pe parcurs, Rotariu a marcat şi el dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Pe final, georgienii au marcat golul de onoare prin Purţhvanidze, iar România - Torpedo Kutaisi s-a terminat 5-1.

Următoarea partidă pentru naţionala României va avea loc la 2 februarie, ora 18:00, contra formaţiei Zimbru Chişinău.