Sursa foto: Profimedia

Jurgen Klopp, unic în istoria Premier League. Ce record a stabilit antrenorul lui Liverpool

Liverpool s-a impus în fața celor de la Burnley, scor 2-0, în etapa cu numărul 19 din Premier League.

Darwin Nunez a deschis scorul, minutul 6, și a bifat primul gol pentru echipa sa după 11 meciuri fără reușită. Diogo Jota a asigurat victoria formației lui Jurgen Klopp, în ultimul minut regulamentar.

Jurgen Klopp a stabilit un record în Premier League datorită victoriei contra lui Burnley, potrivit statiscienilor de la Opta Joe. Antrenorul lui Liverpool este singurul care a reușit să câștige toate cele șase meciuri disputate în etapa ”Boxing Day”.

În urma rezultatului de marți, Liverpool a urcat cel puțin temporar pe prima poziție din campionat. ”Cormoranii” pot fi depășiți de Arsenal, care va juca joi împotriva celor de la West Ham.