Sursa foto: Profimedia

Vinicius Jr, în centrul unui nou scandal de rasism. Ce s-a întâmplat în ”El Clasico”

Barcelona a pierdut meciul de pe teren propriu contra lui Real Madrid, scor 1-2, din etapa cu numărul 11 din La Liga.

Formația Blaugrana a dechis scorul prin Gundogan după doar 6 minute, dar Jude Bellingham a reușit o dublă la debutul său în ”El Clasico”. Golurile au fost marcat în minutul 68 și în 90+2.

La Liga informat că a deschis o anchetă privind presupusele abuzuri rasiste împotriva lui Vinicius Jr în timpul meciului dintre Barcelona și Real Madrid.

La scurt timp de la finalul partidei, au apărut mai multe videoclipuri în mediul online în care se putea vedea cum fanii Barcelonei îl insultau pe Vinicius Jr. Mai mult decât atât, un spectator ar fi aruncat o banană spre atacantul lui Real Madrid.