Accidentare horror în Manchester City - Copenhaga! Lovitură grea pentru ”Cetățeni” înaintea derby-ului cu Liverpool

Partida dintre Manchester City și Copenhaga s-a încheiat cu scorul de 3-1 în favoarea ”Cetățenilor” în cea de-a doua manșă a duelului din ”optimile” Champions League.

Astfel, formația lui Pep Guardiola s-a calificat în sferturile de finală ale competiției, însă nu fără sacrificii.

Manchester City a primit o lovitură teribilă înaintea partidei cu Liverpool. Matheus Nunes a suferit o accidentare horror în timpul reprizei secunde a partidei cu Copenhaga.

În minutul 77, Nunes a încercat să își deposedeze un adversar, dar s-a dezechilibrat și a căzut cu toată greutatea corpului pe mână.

Fotbalistul a rămas întins pe gazon vizibil îndurerat, iar camerele de filmat au surprins mâna fotbalistului cu degetul mijlociu rămas într-o poziție nefirească.

Nunes nu a mai putut continua partida, iar Pep Guardiola l-a trimis pe teren în locul său pe Micah Hamilton.