Alertă la Man. City! Cât lipsește Ederson, după ce s-a accidentat în derby-ul cu Liverpool

Liverpool și Manchester City au terminat la egalitate, scor 1-1, partida din cadrul etapei cu numărul 28 din Premier League.

John Stones a deschis scorul pentru ”Cetățeni”, în timp ce Alexis Mac Allister a adus egalarea pentru ”Cormorani” din lovitură de la 11 metri.

Pe lângă golul primit, Manchester City a mai primit o lovitură în același minut. Ederson s-a accidentat la coapsă în momentul în care l-a faultat pe Darwin Nunez și a provocat lovitura de la 11 metri.

Brazilianul a fost imediat înlocuit cu Ortega, iar verdictul medicilor este unul crunt. Acesta va fi indisponibil în următoarea lună și astfel va rata derby-ul cu Arsenal, notează Agerpres

Ederson va rata, de asemenea, sfertul de finală din Cupa Angliei cu Newcastle, programat sâmbăta viitoare pe teren propriu, precum şi cele două meciuri amicale din programul naţionalei Braziliei, cu Anglia şi Spania.