Lovitură dură pentru Liverpool! Mohamed Salah s-a accidentat la Cupa Africii pe Națiuni

Mohamed Salah (31 de ani) se află alături de naționala Egiptului la Cupa Africii pe Națiuni.

Starul lui Liverpool a fost titular în meciul contra reprezentativei din Ghana, însă a rezistat doar 45 de minute pe teren, pentru că a suferit o accidentare dură pe finalul primei reprize.

Salah s-a așezat pe gazon și a acuzat dureri musculare, motiv pentru care selecționerul Rui Vitoria l-a scos din teren, iar în locul său l-a trimis pe Mostafa Fathi.

Deocamdată este incert dacă starul din Premier League își va putea ajuta echipa și la ultimul meci din faza grupelor, cu Capul Verde, sau dacă accidentarea este una gravă și va lipsi o perioadă îndelungată de pe teren.

Liverpool speră ca Salah să revină cel târziu pe 17 februarie, data la care este programată finala Cupei Africii, însă ”Cormoranii” vor avea mari probleme dacă accidentarea egipteanului este una gravă.

Egipt a început Cupa Africii cu o remiză, scor 2-2 cu Mozambic, iar dacă vor pierde meciul cu Ghana, echipa lui Salah rămâne pe ultimul loc în grupă, cu un singur punct, la egalitate cu Mozambic, dar cu un golaveraj mai slab.