Frank Lampard crede într-o minune în returul de pe Stamford Bridge: ”Se pot întâmpla lucruri speciale”

Real Madrid a reușit să se impună în turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, scor 2-0, împotriva celor de la Chelsea.

Cele două goluri care au adus victoria ”Galacticilor” au fost reușite de către Karim Benzema și Marco Asensio.

La finalul celor 90 de minute, Frank Lampard s-a arătat dezamăgit de rezultatul final, însă nu și de prestația elevilor săi.

Mai mult, antrenorul interimar al celor de la Chelsea este încrezător în șansa echipei sale și consideră că în returul de pe Stamford Bridge se poate obține calificarea.

"Cred că am avut câteva șanse și am făcut niște lucruri bune, dar rezultatul este realitatea. Le-am spus jucătorilor că pe Stamford Bridge se pot întâmpla lucruri speciale. Real este o foarte bună, dar trebuie să credem în noi", a declarat Frank Lampard, citat de uefa.com.