Cristiano Ronaldo, “dublă” în ultimul meci pentru Al-Nassr! Cifrele de când s-a transferat în Arabia Saudită

Cristiano Ronaldo (38 de ani) continuă să iasă în evidență în Arabia Saudită. Starul portughez a reușit să marcheze și în ultimul meci, câștigat de Al-Nassr cu 5-0 pe terenul echipei Al-Adalh, în etapa cu numărul 22 din campionat.

În primul duel disputat din momentul revenirii de la naționala Portugaliei, Cristiano Ronaldo și-a trecut numele pe lista marcatorilor. Starul lusitan a înscris în minutul 40 al jocului cu Al-Adalh, după ce a transformat o lovitură de pedeapsă.

Tot Ronaldo a punctat și în minutul 66 al partidei, la capătul unei acțiuni în stilul caracteristic, și a dus scorul la 3-0 pentru Al-Nassr.

În urma golurilor marcate, Ronaldo a ajuns la 11 goluri marcate în cele 11 jocuri oficiale disputate pentru Al-Nassr.