Modul inedit în care a sărbătorit Ons Jabeur titlul cucerit la Berlin

Ons Jabeur (27 de ani, locul 3 WTA) a câștigat turneul pe iarbă de la Berlin, după ce a profitat de abandonul în finală al elvețiencei Belinda Bencic (25 de ani, locul 17 WTA) la scorul de 6-3, 2-1 în favoarea sportivei din Tunisia.

După ce s-a văzut cu trofeul în brațe la Berlin, Ons Jabeur a ținut să sărbătorească reușita într-un mod inedit, alături de staff-ul său.

Jucătoarea de tenis din Tunisia și-a luat de mână toți colaboratorii și s-a aruncat în lac, pentru a sărbători reușita din Germania. Aceștia au făcut gestul imediat cum Jabeur a fost premiată la Berlin.

Gesrtul sportivei a fost urmat și de către copiii de mingi care au fost prezenți la finala disputată în compania Belindei Bencic.

După triumful de la Berlin, Ons Jabeur va juca în turneul de la Eastbourne, transmis în direct de Digi Sport, și o va înfrunta în primul tur pe americanca Shelby Rogers.

Ons Jabeur va fi prezentă apoi la Wimbledon, al treilea turneu de Grand Slam al anului, programat între 27 iunie și 10 iulie.