Al-Nassr, fără Cristiano Ronaldo, a învins-o cu 6-0 pe Inter Miami. Când a apărut Leo Messi pe teren

Al-Nassr, gruparea la cares este legitimat Cristiano Ronaldo (38 de ani), a învins-o cu 6-0 pe Inter Miami, echipa lui Leo Messi (36 de ani), într-un meci amical.

Cristiano Ronaldo nu a jucat la formația arabă din cauza unei accidentări, în timp ce Leo Messi și-a făcut apariția la Inter Miami pe final de joc.

În lipsa lui Cristiano Ronaldo, colegii portughezului s-au distrat în partida de pregătire contra celor de la Inter Miami.

Otavio a deschis scorul în minutul 3, Talisca a punctat în minutul 10 pentru 2-0, în timp ce Laporta a înscris în minutul 22 un gol de la 70 de metri.

Talisca a făcut 4-0 după pauză, cu golul din minutul 51, în timp ce Maran a dus scorul la 5-0 în minutul 68.

Același Talisca a închis tabela. Brazilianul a făcut 6-0 cu reușita din minutul 73 și totodată a realizat hat-trick-ul.

Leo Messi nu a început ca titular partida amicală contra celor de la Al-Nassr. Argentinianul a fost introdus pe teren în minutul 83, însă nu a mai putut face nimic pentru formația sa.

Astfel, Al-Nassr, fără Cristiano Ronaldo în teren, s-a impus cu scorul de 6-0 în fața celor de la Inter Miami.