Sursa foto: Mediafax

Iaşiul lui Rusu şi Coşelev a încurcat-o pe CFR în lupta pentru titlu

CSM Poli Iaşi a remizat pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-1, şi a obţinut primul punct în play-off.

Portarul moldovean Denis Rusu a fost integralist în acest meci, iar Alexei Coşelev nu a fost trecut nici pe foaia de joc. În urma acestui rezultat, FCSB rămâne lider solitar în Liga 1, la două puncte în faţa echipei lui Dan Petrescu şi Emil Caras, pe care o va întâlni în marele meci direct pentru titlu, în următoarea etapă, pe Arena Naţională.

În minutul 36, în urma unui corner, Omrani a trimis în faţa porţii de unde Ţucudean a deschis scorul. Se putea face 2-0 în repriza a doua, dacă acelaşi Omrani nimerea poarta din poziţie ideală. Ocazia s-a răzbunat la faza următoare. Ovidiu Haţegan a văzut penalty la duelul dintre Sin şi Bordeianu, iar Andrei Cristea a transformat impecabil şi a făcut 1-1, scor care s-a menţinut până la final, în ciuda unei ultime mari ocazii irosite de clujeni.