Campioana i-a stricat debutul lui Unai Emery în Premier League

Campioana Manchester City a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Arsenal Londra, la debutul lui Unai Emery pe banca "tunarilor", în ultimul meci al etapei inaugurale din noul sezon al Premier League, ediţia 2018/2019. Golurile au fost marcate de Sterling şi Bernardo Silva.

Sterling a deschis scorul pentru ”cetăţeni” încă din minutul 14, asta după ce mai ratase două ocazii imense înainte. Până la pauză nu s-a mai modificat tabela, în ciuda unor ocazii mari pe care oaspeţii le-au avut.

În partea secundă tot City a fost mai periculoasă. Mai întâi Aguero a scapat singur cu Cech şi a ratat, dar Bernardo Silva a fost mult mai precis și a făcut 2-0, în minutul 64, cu o execuţie minunată.