Sursa foto: gazzetta.it

Meciul începutului de sezon în Europa! Milan a condus cu 2-0 la Napoli, dar a pierdut incredibil

Meci de infarct pe San Paolo, acolo unde Milan a condus cu 2-0, însă a fost învinsă de Napoli.

Higuain a fost fluierat de spectatorii de pe San Paolo, dar Bonaventura a amuțit tribunele cu un gol de senzație marcat după un sfert de oră. A fost a patra reușită a milanezului în poarta lui Napoli. Echipa lui Ancelotti a reactionat abia spre finalul primei părți, la șuturile lui Callejon și Milik.

Rossonerrii au dat lovitura imediat după pauză: s-au desprins la 2-0 prin Calabria din pasa lui Suso.

Zielinski a reaprins speranța după ce a redus din handicap (53), iar apoi și-a trecut în cont dubla (67), cu un șut la care plonjonul lui Donnarumma a fost inutil. Răsturnarea de scor a fost completă cu 10 minute înainte de final, când Mertens a înscris pentru 3-2 (80). La fel ca Juventus, Napoli are două victorii din tot atâtea partide în campionat.