Sursa foto: zimbru.md

Sheriff rămâne cu maxim de puncte: Zimbru nu a înregistrat nici o victorie în primele 4 etape

Sheriff continuă să fie echipa cu maximum de puncte după primele 4 etape ale Divizie Naționale. Patru echipe, printre care și Zimbru, încă nu au simțit gustul victoriei în acest campionat.

Sheriff a obținut o nouă victorie concludentă, 5-2 cu Dinamo-Auto. Kamara, Badibanga, Oancea, Rodriguez și Kendâș au punctat la învingători, iar Dinamo a răspuns prin golurile lui Onofrei și Janu. La 3 puncte în spatele campioanei se poziționează Milsami. Orheienii au trecut de Sfântul Gheorghe cu 1-0, datorită golului marcat de Crăciun în al 3-a minut de prelungiri. Petrocub ocupă în prezent locul 3, după o nouă victorie, 3-0 cu Zaria. Ambros, Valeriu Macrițchi și Patraș au adus victoria. Într-un alt meci, Zimbru a remizat cu Speranța, 1-1. Kuțenko a deschis scorul pentru oaspeți, iar Onica a restabilit egalitatea.