Cristiano Ronaldo i-a găsit o poreclă unui coleg. Cum îl strigă la antrenamente

Chiar dacă s-a ales cu ochiul umflat și plin de sânge la meciul Cehia - Portugalia, scor 0-4, din Liga Națiunilor, Cristiano Ronaldo continuă să aibă o bună dispoziție la antrenamentele naționalei.

Starul lui Manchester United s-a distrat la antrenament și chiar i-a găsit o poreclă colegului său Diogo Dalot, cel care a reușit o dublă cu Cehia.

Atacantul de 37 de ani îl tot striga pe Dalot "piteusinho goleador". În traducere, această expresie înseamnă "micul pitbull golgheter".

Dalot, care este coleg cu Ronaldo și la Manchester United, și-a "câștigat" acest apelativ pentru că nu este obișnuit să marcheze prea multe goluri, iar stilul său de joc este unul foarte bătăios.

Dalot a reușit o dublă pentru Portugalia. A deschis scorul în minutul 33 și apoi a marcat golul de 3-0 în minutul 52.

Portugalia, care e lider în grupă, întâlnește Spania, în ultimul meci al grupei, marți, de la ora 21:45.