Ce i-a spus Cristiano Ronaldo lui Thibaut Courtois pe teren, imediat după Belgia - Portugalia 1-0

Belgia a învins Portugalia cu 1-0 și s-a calificat în sferturile de finală ale EURO 2020.

La finalul partidei de la Sevilla, Cristiano Ronaldo s-a întâlnit pe teren cu Thibaut Courtois, iar cei doi au schimbat câteva cuvinte. Starul lusitan i-a transmis portarului belgian că a avut o seară norocoasă.

"Ai avut noroc, nu? Mingea nu a vrut să intre în seara asta. Mult noroc, omule", i-a spus starul portughez portarului "Diavolilor Roşii" după meci, când l-a salutat pe teren, conform imaginilor difuzate luni de UEFA.

Courtois a făcut un meci mare cu Portugalia, având mai multe intervenţii salvatoare, care au dus la menţinerea scorului până la încheierea partidei.

Imediat după fluierul de final al partidei, Cristiano Ronaldo a fost surprins cum face un gest reprobabil (FOTO, în galeria de mai jos).

Belgia s-a calificat în sferturile de finală ale EURO 2020, după ce a învins Portugalia, campioana europeană en titre, cu scorul de 1-0 (1-0), duminică seara, pe Stadionul La Cartuja din Sevilla, într-un meci din optimile de finală.

Liderul clasamentului FIFA a câştigat prin golul superb marcat de Thorgan Hazard (42).

În sferturi, Belgia va înfrunta Italia, în data de 2 iulie, la Munchen.