Sursa foto: captura video

Scandal la Albania - Polonia. Arbitrul a trimis echipele la vestiare după ce fanii și-au ieșit din minți

Meciul Albania - Polonia, scor 0-1, a fost întrerupt circa 10 minute după golul decisiv marcat de Karol Swiderski, în minutul 77.

Polonezii au sărbătorit golul în fața suporterilor albanezi, care au aruncat cu sticle de plastic și brichete în zona lor. Jucătorii polonezi au plecat cu greu din zona respectivă, alimentând furia gazdelor, iar centralul Clement Turpin a trimis echipele la vestiare.

Turpin mai făcuse un avertisment cu scurt timp înainte și crainicul le ceruse suporterilor să fie mai calmi. Albania putea să-și asigure prezența la barajul pentru CM 2022 în cazul unui succes cu Polonia, de aici și tensiunea uriașă de la Tirana.

După circa zece minute, echipele s-au întors de la vestiare și meciul s-a reluat. Nu au mai avut loc alte incidente până la final. Albanezii s-au temut că echipa lor ar putea pierde meciul la masa verde.