Fenerbahce s-a distanţat la cinci puncte înaintea ultimului act, dar echipa din Milano a încins finalul de meci după ce a egalat la 71 prin Mantas Kalnietis, cel mai bun marcator al partidei, cu 20 de puncte. Turcii au controlat însă ultimele cinci minute şi au obţinut al zecelea succes stagional, cu 86 la 79.

Olympiacos Pireu - Panathinaikos Atena 77-69

În derby-ul grecesc din Euroligă, Olympiacos Pireu s-a impus în faţa propriilor suporteri, contra lui Panathinaikos. Gazdele au dominat debutul partidei, dar au condus cu doar un punct la pauză.

Treptat, favoriţii publicului au reuşit să se desprindă şi nu au mai putut fi opriţi din drumul spre victorie. Deşi James şi Rivers au marcat împreună 47 de puncte pentru Panathinaikos, Olympiacos a fost cea care s-a impus, cu 77-69, şi a ajuns la 11 victorii în 16 etape.