Atacantul ucrainean Maxim Feşciuk, în vârstă de 31 de ani, s-a alăturat echipei noastre în pauza de iarnă a sezonului trecut. Atacantul a reuşit să marcheze deja în partida sa de debut în campionatul Moldovei împotriva celor de la Sheriff Tiraspol. S-a întâmplat pe 12 martie în cadrul etapei a 18-a. În rezultat, «lupii» au învins în acea partidă graţie singurului gol înscris de Feşciuk. În momentul plecării de la Dacia jucătorul avea la activ 7 goluri marcate.

Mijlocaşul rus Ruslan Şauhvalov, în vârstă de 20 de ani, s-a aflat la echipă pe parcursul mai multor ani. Iniţial el a evoluat la echipa secundă, iar la împlinirea a 19 ani, staff-ul tehnic i-a dat credit de încredere jucătorului şi l-a inclus din ce în ce mai des în echipa de bază.

FC «Dacia» le mulţumeşte fotbaliştilor pentru perioada petrecută la echipa noastră şi le urează mult succes în cariera profesionistă.