Formaţia pregătită de Sinisa Mihailovic a început mai bine partida de pe San Siro şi, după ocazia ratată de Benassi, a venit şi golul. În minutul 27, un contraatac şcoala al torinezilor l-a lăsat pe Bellotti singur cu Donnarumma, iar golgheterul oaspeţilor a înscris pentru 1-0.

Milan a reuşit să întoarcă rezultatul în repriza a doua, în doar câteva minute. Kucka a egalat după o oră de joc, după ce Hart reuşise iniţial să blocheze şutul lui Suso. Apoi, Bonaventura a reluat frumos în plasă centrarea aceluiaşi Suso.

Pe final, vizitatorii au rămas în 10 oameni, după ce Barreca a primit două cartonaşe galbene. În prelungiri, Lapadula putea risipi orice emoţii, dar atacantul rossonerilor a ratat incredibil, după ce driblase şi portarul.