Cu fostul antrenor al oltenilor pe bancă, Emil Săndoi, Chiajna a început în atac, iar Buleică l-a testat pe Calancea după doar trei minute. Craiova a replicat în minutul 24, când lovitura liberă a lui Băluţă l-a pus la încercare pe Bălgrădean.

Ratarea primei reprize i-a aparţinut lui Marian Cristescu, bară în minutul 36. Jucătorii lui Mulţescu au început mai bine repriza a doua.

Măzărache a deschis scorul din pasa lui Nicuşor Bancu. Tot Bancu putea să dubleze avantajul Craiovei, dar Bărboianu a scos de pe linia porţii. În minutul 73, Emil Săndoi a mutat inspirat, iar Marian Constantinescu a egalat cu unul dintre golurile sezonului, la două minute de la intrarea pe teren.

După 1-1 cu Chiajna, Craiova are deplasare la Voluntari în etapa a noua, iar Concordia are meci acasă cu Botoşani.