Golurile învingătorilor au fost marcate de Firmino '13, '89, Mane '31 şi Lallana '56, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Vardy, în minutul 38.

A fost ultimul meci al zilei în Premier League. Derby-ul Manchesterului a deschis balul, la amiază, într-un meci câştigat de elevii lui Pep Guardiola cu 2-1 pe terenul lui United.

Arsenal a învins-o pe Southampton cu 2-1, graţie unui gol înscris din penalty în ultimele secunde ale prelungirilor de Cazorla. Anterior, marcaseră Koscielny (29) şi Cech (18-autogol).

Tottenham a câştigat clar, cu 4-0, în deplasare, la Stoke. Coreanul Son Heung-Min a reuşit prima sa ”dublă” în Premier League, marcând în minutele 41 şi 46. Dele Alli (59) şi Harry Kane (70) au completat lista marcatorilor.

Liverpool-Leicester 4-1 VIDEO

Partida Swansea City - Chelsea Londra se va disputa duminică, iar meciul Sunderland - Everton va avea loc luni.