În partida disputată la Chişinău, formaţia din Ankara a deschis prima scorul, minutul 12, prin Numan Çürüksu. Moldovenii nu au acuzat şocul golului primit şi au continuat să-şi construiască jocul spre poarta turcilor, iar răsplata a venit în minutul 24 prin tânărul Zagaevschii.

Partea a doua a fost mult mai bună şi mai disputată, cele două formaţii căutând golul care să le pună în avantaj. Zimbrii au fost primii care au găsit calea spre plasă. Un alt tânăr crescut de Zimbru, Ilie Damaşcan, minutul 62, a pus echipa din capitală la conducere pe tabela de marcaj.

Engin Bekdemir, în minutul 77, după o neatenţie a defensiva Zimbrului, a readus egalitatea pe tabela de scor, stabilind şi scorul final.

Calificarea se va disputa joia viitoare la Ankara.

Într-o altă partidă cu interes pentru microbiştii moldoveni, CSMS Iaşi, debutantă în Europa League, a terminat la egalitate, tot 2-2, contra croaţilor de la Hajduk Split.