Golul victoriei orheienilor a venit în prima repriză a prelungirilor. În timpul regulamentar, scorul a fost egal 0-0.

Partida a avut parte de suspans, dar şi de spaimă. Portarul echipei Milsami aş al naţionalei de tineret a Moldovei, Radu Mîţu, a fost accidentat grav în propriul careu, după un contact cu atacantul Daciei Chişinău, Cemîrtan.

Portarul gazdelor a căzut pe gazon şi a rămas nemişcat. Colegii şi adversarii au intervenit de urgenţă încercând să înţeleagă ce se întâmplă cu tânărul portar al vulturilor-roşii.

Medicii echipei au intrat pe teren, iar după strigătele disperate ace jucătorilor celor două formaţii, pe teren şi-a făcut apariţia şi ambulanţa, care l-a preluat pe fotbalist, fiind transportat la Spitalul Raional din Orhei.

Portarul şi-a revenit şi este sub observaţie medicală la spitalul din Orhei.

Milsami va juca în finală cu învingătoarea dintre Sheriff şi Zaria, meciul se dispută de la ora 18.00 la Tiraspol.