Marcator la Villarreal, Achim a semnat singura ocazie a roş-albaştrilor din prima repriză. Gazdele au avut două şanse uriaşe, prin Năstăsie şi Staicu. Niţă a intervenit de fiecare dată salvator. Pintilii i-a dat primele bătăi de cap lui Octavian Popescu abia în minutul 72. Boldrin îi putea aduce Stelei victoria, dar bara s-a opus şutului brazilianului.

În prelungiri, Mioveniul a dat lovitura - Nilă a scăpat din marcajul lui Toşca, l-a depăşit în viteză şi nu i-a mai dat nicio şansă lui Niţă. Cu 6 minute înainte de final, Achim a reuşit să înscrie şi a trimis meciul la loteria loviturilor de departajare. Jucătorii lui Alexandru Pelici au terminat în inferioritate, după ce Gălan a văzut direct cartonaşul roşu.

Boldrin şi Năstăsie au ratat primele două lovituri de la punctul cu var. Nici William De Amorim nu a fost mai inspirat, iar Boboc a adus victoria Mioveniului, cu 5-4.

Jucătorii argeşeni au repetat performanţa din urmă cu două ediţii: s-au calificat în sferturi.