Gareth Bale a marcat din nou pentru Ţara Galilor, dar naţionala sa a reuşit doar un egal acasă, cu Serbia. Oaspeţii au înscris prin Mitrovic, în ultimele minute ale întâlnirii de la Cardiff.

Serbia a avut prima ocazie a meciului cu Ţara Galilor, de pe Millennium Stadium, din Cardiff. Lovitura de cap a căpitanului Ivanovic a fost salvata de pe linia porţii.

După jumătate de oră, Gareth Bale a înscris din marginea careului, cu ”ajutorul” portarului Stojkovic. A fost al 26-lea gol la naţională şi al patrulea în aceste preliminarii pentru starul lui Real Madrid.

Bale a centrat apoi perfect pentru Robson-Kanu, dar atacantul lui West Brom nu a găsit poarta. Vedeta galezilor putea rezolva meciului în ultimele minute, dar şutul său a şters bara.

Un minut mai târziu, oaspeţii au reuşit egalarea. Mitrovic a înscris cu o lovitură de cap şi a stabilit scorul final, 1-1.

Georgia - Moldova, 1-1

Echipa Naţională a Moldovei a remizat, scor 1-1, în meciul din deplasare cu Georgia din cadrul preliminariilor Campionatului Mondial 2018.

Golul tricolorilor a fost marcat de mijlocaşul Alexandru Gaţcan, care l-a învins pe portarul advers cu o execuţie senzaţională.