Suporterii prezenţi în Moscova vor putea să consume băuturi alcoolice în zonele special amenajate de către FIFA, în apropierea stadioanelor. Organizatorii se aşteaptă ca şi celelalte oraşe care vor găzdui meciuri din cadrul turneului final să adopte această iniţiativă. În interiorul stadioanelor va fi permis accesul cu marijuana, cocaină şi heroină, numai dacă suporterii vor prezenta o prescripţie medicală în acest sens. Turneul final va debuta pe 14 iunie, când Rusia, ţara gazdă, va da piept cu Arabia Saudită, începând cu ora 17:00, ora Moldovei.

Grupa A: Rusia, Arabia Saudită, Egipt, Uruguay

Grupa B: Portugalia, Spania, Maroc, Iran

Grupa C: Franţa, Australia, Peru, Danemarca

Grupa D: Argentina, Islanda, Croaţia, Nigeria

Grupa E: Brazilia, Elveţia, Costa Rica, Serbia

Grupa F: Germania, Mexic, Suedia, Coreea de Sud

Grupa G: Belgia, Panama, Anglia, Tunisia

Grupa H: Polonia, Senegal, Columbia, Japonia

Programul grupelor:

Grupa A:

14 iunie, ora 17:00 - Rusia - Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)

15 iunie, ora 14:00 - Egipt - Uruguay (Ekaterinburg)

19 iunie, ora 20:00 - Rusia - Egipt (Sankt Petersburg)

20 iunie, ora 17:00 - Uruguay - Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)

25 iunie, ora 16:00 - Uruguay - Rusia (Samara)

25 iunie, ora 16:00 - Arabia Saudită - Egipt (Volgograd)

Grupa B:

15 iunie, ora 17:00 - Maroc - Iran (Sankt Petersburg)

15 iunie, ora 20:00 - Portugalia - Spania (Soci)

20 iunie, ora 14:00 - Portugalia - Maroc (Moscova, Lujniki)

20 iunie, ora 20:00 - Iran - Spania (Kazan)

25 iunie, ora 19:00 - Spania - Maroc (Kalinigrad)

25 iunie, ora 19:00 - Iran - Portugalia (Saransk)

Grupa C:

16 iunie, ora 12:00 - Franţa - Australia (Kazan)

16 iunie, ora 18:00 - Peru - Danemarca (Saransk)

21 iunie, ora 14:00 - Franţa - Peru (Ekaterinburg)

21 iunie, ora 17:00 - Danemarca - Australia (Samara)

26 iunie, ora 16:00 - Danemarca - Franţa (Moscova, Lujniki)

26 iunie, ora 16:00 - Australia - Peru (Soci)

Grupa D:

16 iunie, ora 15:00 - Argentina - Islanda (Moscova, Spartak)

16 iunie, ora 21:00 - Croaţia - Nigeria (Kalinigrad)

21 iunie, ora 20:00 - Argentina - Croaţia (Novgorod)

22 iunie, ora 17:00 - Nigeria - Islanda (Volgograd)

26 iunie, ora 20:00 - Islanda - Croaţia (Rostov)

26 iunie, ora 20:00 - Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:

17 iunie, ora 14:00 - Costa Rica - Serbia (Samara)

17 iunie, ora 20:00 - Brazilia - Elveţia (Rostov)

22 iunie, ora 14:00 - Brazilia - Costa Rica (Sankt Petersburg)

22 iunie, ora 20:00 - Serbia - Elveţia (Kalinigrad)

27 iunie, ora 20:00 - Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak)

27 iunie, ora 20:00 - Elveţia - Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:

17 iunie, ora 17:00 - Germania - Mexic (Moscova, Lujniki)

18 iunie, ora 14:00 - Suedia - Coreea de Sud (Novgorod)

23 iunie, ora 17:00 - Germania - Suedia (Soci)

23 iunie, ora 20:00 - Coreea de Sud - Mexic (Rostov)

27 iunie, ora 16:00 - Mexic - Suedia (Ekaterinburg)

27 iunie, ora 16:00 - Coreea de Sud - Germania (Kazan)

Grupa G:

18 iunie, ora 17:00 - Belgia - Panama (Soci)

18 iunie, ora 20:00 - Tunisia - Anglia (Volgograd)

23 iunie, ora 14:00 - Belgia - Tunisia (Moscova, Spartak)

24 iunie, ora 14:00 - Anglia - Panama (Novgorod)

28 iunie, ora 20:00 - Anglia - Belgia (Kalinigrad)

28 iunie, ora 20:00 - Panama - Tunisia (Saransk)

Grupa H:

19 iunie, ora 14:00 - Polonia - Senegal (Moscova, Spartak)

19 iunie, ora 17:00 - Columbia - Japonia (Saransk)

24 iunie, ora 17:00 - Japonia - Senegal (Ekaterinburg)

24 iunie, ora 20:00 - Polonia - Columbia (Kazan)

28 iunie, ora 16:00 - Senegal - Columbia (Volgograd)

28 iunie, ora 16:00 - Japonia - Polonia (Samara)