Rezultatele preliminare pentru fiecare circumscripție:

Circumscripția nr. 1 Briceni-Ocnița: Zinaida Greceanîi (PSRM) - 60%; Mihail Gnatiuc (PD) - 25%

Circumscripția nr. 2 Dondușeni-Ocnița: Irina Lozovan (PSRM) - 54%, Vadim Lesnic (PD) - 24%

Circumscripția nr. 3 Edineț: Oleg Sârgu (PD) - 39%; Nicolai Melnic (PSRM) - 33%

Circumscripția nr. 4 Râșcani: Iurie Urzică (PD) - 48%, Vladimir Mizdrenco (PSRM) - 38%

Circumscripția nr 5 Glodeni-Râșcani: Ion Leucă (PD) - 35%, Alexandr Minizianov (PSRM) - 33%

Circumscripția nr. 6 Dondușeni-Drochia-Soroca: Corneliu Padnevici (PD) - 39%, Alexandr Lupașco (PSRM) - 34%

Circumscripția nr 7 Soroca: Alla Pilipețcaia(PSRM) - 34%, Victor Său (PD) - 30%

Circumscripția nr 8 Florești: Eugeniu Nichiforciuc (PD) - 47%, Sergiu Groza (independent) - 30%

Circumscripția nr 9 Bălți, Fălești: Ivan Osoianu (Partidul Nostru) - 36%, Alexandr Usatîi (PSRM) - 30%

Circumscripția 10 Bălți, Sîngerei: Alexandr Nesterovschi (PSRM) - 32%, Elena Grițco (PN) - 23%

Circumscripția 11 Fălești: Oleg Savva (PSRM) - 42%, Iraida Bînzari (PD) - 24%

Circumscripția 12 Florești și Sângerei: Gheorghe Brașovschi (PD) - 34%, Vasile Luca (PSRM) - 27%

Circumscripția 13 Rezina și Șoldănești: Eleonora Graur (PD) - 48%, Valeriu Ciorici (PSRM) - 19%

Circumscripția 14 Orhei, Șoldănești și Telenești: Maria Ciobanu (ACUM) - 31%, Vadim Lelic (PD) - 29%

Circumscripția 15 Călărași și Ungheni: Nicolae (PD) - 37%, Ștefan Bolea (PSRM) - 24%

Circumscripția 16 Ungheni: Ludmila Guzun (PD) - 35%, Ghenadi Mitriuc (PSRM) - 30%

Circumscripția 17 Nisporeni și Strășeni: Vladimir Plahotniuc (PD) - 76%, Ion Terguță (ACUM) - 17%

Circumscripția 18 Călărași și Orhei: Ilan Șor - 57%, Valeriu Munteanu (PL) - 18%

Circumscripția 19 Criuleni, Dubăsari, Orhei și Rezina: Marina Tauber (Șor) - 49%, Tudor Golub (PD) - 21%

Circumscripția 20 Orhei și Strășeni: Pavel Filip (PD) - 50%, Igor Grosu (ACUM) - 20%

Circumscripția 21 Criuleni și Dubăsari: Veaceslav Burlac (PD) - 40%, Lilian Carp (ACUM) - 27%

Circumscripția 22 Călărași, Ialoveni și Strășeni: Liviu Vovc (ACUM) - 41%, Monica Babuc (PD) - 36%

Circumscripția 34 Anenii Noi: Alexandru Jizdan (PD) - 42%, Alexandr Mațarin (PSRM) - 29%

Circumscripția 35 Anenii Noi și Căușeni: Grigore Repeșciuc (PD) - 37%, Oleg Cuciuc (PSRM) - 22%

Circumscripția 36 Căușeni și Ștefan Vodă: Alexandr Jolnaci (PSRM) - 40%, Nicolae Molozea (PD) - 28%

Circumscripția 37 Căușeni, Hîncești și Ialoveni: Petru Frunze (ACUM) - 39%, Ion Sula (PD) - 34%

Circumscripția 38 Hâncești: Alexandru Botnari (PD) - 48%, Grigore Cobzac - 32%

Circumscripția 39 Cimișlia, Hîncești și Leova: Ghenadie Buza (PD) - 46%, Chiril Moţpan (ACUM) - 25%

Circumscripția 40 Basarabeasca și Cimișlia: Dumitru Diacov (PD) - 30%, Piotr Pușcari (PSRM) - 30%

Circumscripția 41 Cantemir și Leova: Efrosinia Grețu (PD) - 38%, Aliona Briciag (PSRM) - 20%

Circumscripția 42 Cahul și Cantemir: Elena Bacalu (PD) - 38%, Vladimir Țurcan (PSRM) - 34%

Circumscripția 43 Cahul: Ion Groza (candidat independent) - 42%, Evgheni Osadcenco (PSRM) - 23%

Circumscripția 44 Taraclia: Chiril Tatarlî (PSRM) - 59%; Veaceslav Cunev (candidat independent) - 15%

Circumscripția 45 UTA GĂGĂUZIA Comrat: Alexandr Suhodolski (PSRM) - 67%, Nicolai Dudoglo (candidat independent) - 25%

Circumscripția 46 Ceadîr-Lunga: Fiodor Gagauz (PSRM) - 75%, Grigorii Cadîn (candidat independent) - 12%

Circumscripția 47 Stânga Nistrului Nord: Alexandr Oleinic (candidat independent) - 68%, Grigore Filipov (PSRM) - 13%

Circumscripția 48 Stânga Nistrului Sud: Vitalii Evtodiev (PSRM) - 60%, Mihail Malașevschi (PD) - 20%