Al-Khelaifi, ironii la adresa celor de la Real Madrid: "L-au vrut pe Mbappe?"

Nasser Al-Khelaifi, preşedintele lui PSG, s-a amuzat pe seama celor de la Real Madrid, după victoria obținută de PSG, scor 1-0, în manșa tur a optimilor Champions League.

Conducătorul formației din Paris nu a ratat ocazia de a-i ironiza pe oficialii "galacticilor", în urma succesului de aseară. Totul s-a întâmplat după golul înscris de Kylian Mbappe, fotbalist dorit cu orice preț de către Florentino Perez la Real Madrid.

Mbappe a punctat în minutele de prelungire ale partidei PSG - Real Madrid și a fost desemnat cel mai bun fotbalist al întâlnirii.

Nasser Al-Khelaifi a profitat din plin de momentul oferit de Kylian Mbappe și a agitat și mai mult apele pe Santiago Bernabeu. Șeicul de la PSG a transmis un mesaj scurt, care face referire, cel mai probabil, la dorința acerbă a lui Florentino Perez de a pune mâna pe starul francez.

"L-au vrut pe Mbappe? Iată-l pe Mbappe!", a răspuns Al-Khelaifi după meci, potrivit sport.es, citat de Eurosport.