Scandal în Brazilia. Fanii au distrus sistemul VAR după finalul dramatic

Gremio a pierdut dramatic meciul cu Palmeiras, scor 1-3, în etapa cu numărul 29 din Brazilia.

După meci, fanii gazdelor au invadat terenul și au vandalizat monitorul VAR de la marginea terenului. Palmeiras a beneficiat de un penalty după intervenția VAR, iar Gremio a avut un gol anulat pe final din cauza arbitrajului video. Fanii și-au ieșit din minți la final.

Souza a deschis scorul pentru Gremio în minutul 11, iar fanii gazdelor erau în extaz. Finalul reprizei a fost nefast pentru Gremio. Veiga a înscris după un penalty acordat de VAR, apoi a semnat "dubla" chiar înaintea pauzei.

Alves a reușit să egaleze în minutul 86, la 2-2, dar reușita a fost anulată de VAR, pentru ofsaid. În schimb s-a terminat 3-1 pentru Palmeiras, care a mai înscris un gol în minutul 90+3, prin Breno.

Palmeiras a urcat pe locul 2 după acest succes, cu 52 de puncte. Gremio rămâne penultima în campionat, cu 26 de puncte.