Sursa foto: ziar.com

Craiova lui Calancea şi-a luat gândul de la titlu în România

Astra a obţinut prima victorie în play-off, 1-0 cu CS U Craiova, iar oltenii ies practic din lupta pentru titlu. Seto a decis meciul de la Giurgiu cu o execuţie de zile mari, pe final.

Japonezul a reuşit primul gol stagional şi i-a oferit lui Gheorghe Mulţescu satisfacţia unui succes de ziua lui onomastică.Seto a marcat cu un şut superb de la marginea careului, în minutul 79, mingea ducându-se în vinclul porţii lui Popescu, rămas fără replică. Până la reuşita niponului, ambele echipe au avut câte un gol neacordat, înscrise din poziţii de offside. Oltenii au ratat egalarea în prelungiri, prin Mateiu, şi au suferit primul eşec după două victorii consecutive, în Liga 1 şi Cupa României. Nicolae Calancea a fost doar rezervă în acest meci.