Sursa foto: uefa.com

Vor să ajungă la masa bogaţilor

Miercuri seară s-au jucat și ultimele trei meciuri din manșa tur a play-off-ului UEFA Champions League.

Capul de afiș al serii a fost fără îndoială duelul dintre Ajax și Dinamo Kiev, iar meciul s-a ridicat la nivelul așteptărilor. Lăncierii au luat o opțiune serioasă pentru calificarea în grupe după 3-1 la Amsterdam, toate golurile fiind reușite în prima repriză.

Cu un pas în grupe sunt și grecii de la AEK Atena. Campioana Greciei s-a impus cu 2-1 pe terenul maghiarilor de la Vidi, gazdele jucând în inferioritate numerică încă din minutul 23. Singura remiză s-a înregistrat în Elveția, acolo unde Young Boys Berna și Dinamo Zagreb au încheiat 1-1.

Marți seară au avut loc primele trei meciuri. PAOK, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat în Portugalia, 1-1 cu Benfica, Steaua Roșie Belgrad și Salzburg au încheiat tot la egalitate, 0-0, iar PSV a câștigat cu 3-2 pe terenul lui BATE Borisov.