Gol superb marcat de Kane, în penultimul amical al Angliei înainte de CM 2018

Anglia arată bine înainte de Cupa Mondială din Rusia! Echipa lui Southgate a învins cu 2-1 pe Nigeria în penultimul amical dinaintea turneului final.

Anglia a impresionat în prima repriză a duelului cu Nigeria. După ocazia lui Trippier, Gary Cahill a deschis scorul pe Wembley.

Africanii, cu mulți oameni din Premier League printre titulari, au suferit mult în primele 45 de minute.

Sterling i-a iertat pe nigerieni, dar până la urmă s-a făcut 2-0. Căpitanul Kane a tras ca din tun cu puțin înainte de pauză.

Nigeria a arătat mai bine după pauză. Bara lui Ighalo a fost urmată imediat de golul lui Alex Iwobi, mijlocașul lui Arsenal.

Africanii nu au putut mai mult decât atât și Anglia s-a impus cu 2-1.

Pentru echipa lui Southgate urmează duelul cu Costa Rica, ultimul înainte de Cupa Mondială. Meciul este joi, de la 22:00.