Sursa foto: jurnal.md

Echipa Jurnal TV a ocupat locul întâi la festivalul sporturilor olimpice - Olympic Fest

Echipa Jurnal TV a ocupat primul loc la Olympic Fest, care s-a desfășurat sâmbătă în centrul Chișinăului. Colegii noștri i-au lăsat în urmă pe jurnaliștii de la alte opt instituții de presă. Câștigătorii s-au ales cu premii generoase.

Reprezentanții Jurnal TV au excelat la probele sportive alergarea la viteză, sărituri în lungime, flotări, precum și la proba puzzle.

La cea de-a nouă ediție a Olympic Fest au participat nouă echipe de jurnaliști. În 2017, Jurnal TV a ocupat, la competiții similare, locul trei. În 2018 s-a plasat pe locul doi, iar în acest an, a ocupat primul loc.

jurnaljurnal

La ediția curentă a Cursei Olimpice au participat toți doritorii, indiferent de vârstă sau abilități fizice. Cursa reprezintă o acțiune de solidarizare pentru un mod de viață activ și sănătos.

A noua ediție a Olympic Fest a fost dedicată Jocurilor Europene de la Minsk, care se vor desfășura în luna iunie.