Sursa foto: fanatik.tr

Gazda Mondialului, 7 meciuri la rând fără victorie

Rusia a înregistrat un nou meci fără victorie. Gazda Cupei Mondiale a remizat, scor 1-1, cu Turcia lui Mircea Lucescu, în penultimul amical înainte de turneul final.

Rusia continuă seria meciurilor fără victorie, ajunsă la şapte după amicalul cu Turcia. Cu nouă zile înainte de startul Cupei Mondiale, naţionala lui Cercesov a întâlnit selecţionata pregătită de Mircea Lucescu.

Gazda turneului final a deschis scorul în prima repriză, când Samedov a înscris elegant, după combinaţia cu Djagoev. Il Luce a mutat inspirat la pauză: l-a introdus pe Yunus Malli, iar mijlocaşul lui Wolfsburg a stabilit scorul final după aproape o oră de joc.

La Mondial, Rusia este în grupă cu Arabia Saudită, Egipt şi Uruguay şi va debuta împotriva selecţionatei africane.